انتقاد نماینده رشت از سکوت روحانی در ماجرای سپنتا

غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس و نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: از دکتر روحانی که حقوقدان است بیش از این ها انتظار داشتیم که بالاخره در مبانی حقوقی استدلال هایش را ارایه کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر ایران در خصوص لغو عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد به دلیل زرتشتی بودن اظهار کرد: ما نمی دانیم به افکار عمومی چه پاسخی دهیم. سوال افکار عمومی از ما این است که مگر سپنتا چهار سال پیش زرتشت نبود مگر یک مرتبه اطلاع پیدا کردند که زرتشت است یا زمان ثبت نام دینش را اعلام نکرده بود. در قانون اشکالی بر ثبت نامش نبود اگر زرتشتی نمی تواند شورا باشد چرا ثبت نامش کردید و چهار سال او عضو بود.

انتقاد نماینده رشت از سکوت روحانی در ماجرای سپنتا: به خاطر همین روزها به یک حقوق دادن رای دادیم / یعنی چه که شورای نگهبان هر زمان که دلش خواست قانون حذف کند / ای کاش شورای نگهبان از رهبر استمزاج می کردند

وی تصریح کرد: چقدر خوب بود که فقهای شورای نگهبان یک استمزاج از رهبری می کردند. رهبر معظم انقلاب هیچ گاه اجازه نمی دهند. رهبر معظم انقلاب هیچ گاه اجازه نمی دهد چنین تصمیماتی گرفته شود تا نظام کشور با این کارها زیر سوال رود.

او اضافه کرد: آن هم در چه زمانی؛ ببینید کشور در حال حاضر نیاز به وفاق، وحدت و دوستی دارد یک پریشان حالی رییس جمهور آمریکا شده و و زیر میز بازی زده است ما هم مشغول آتش زدن میز هستیم هیچ گونه نمی توانیم این مساله را هضم کنم. تمام ارکان نظام با این گونه مسایل تهدید می شود این کار فراتر از یک شخص به نام سپنتا نیکنام است.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: مجمع تشخیص مصلحت مگر شورای حل اختلاف نبود پس چه شد، این مسائل هزینه برای رهبری است ای کاش با رهبری مشورت می کردند و این هزینه را برای نظام ایجاد نمی کردند. زرتشتی ها می گویند ما در زمان جنگ شهید بدهیم، مالیات بدهیم، اما شورا را نمی توانیم بیایم. نماینده زرتشت می تواند به مجلس بیاید اما به شورا نه….اینقدر در این موضوع تناقض زیاد است که حد ندارد.

جعفرزاده تاکید کرد: در هر صورت این مساله باید در مجمع تشخیص مطرح شود و آقای لاریجانی مشغول رایزنی و انعکاس به مقام معظم رهبری هستند ما به برکت وجود رهبری، کشوری هستیم که هیچ گاه دچار بن بست نمی شویم.

وی در پایان گفت: البته از آقای روحانی که حقوقدان است بیش از این ها انتظار داشتیم که بالاخره در مبانی حقوقی استدلال هایش را ارایه کند بخاطر همین به سرهنگ رای ندادیم و برای چنین روزهایی به حقوقدان رای دادیم ولی ظاهرا مشغله آقای روحانی به همان دلایلی که فرصت نکرد به نمایشگاه مطبوعات بیاید باعث شده که نتواند از سپنتا دفاع حقوقی بکند.